Par grūtniecības testiem

Grūtniecības tests ir vienkāršākais veids, kā uzzināt, vai esat grūtniece. Pozitīvs grūtniecības testa rezultāts ir viens no neaizmirstamākajiem dzīves mirkļiem gan sievietei, gan viņas partnerim. Šeit ir dažas vissvarīgākās lietas par grūtniecības testiem.

Īsumā par grūtniecības testiem un to darbību

Grūtniecības tests palīdz noskaidrot, vai sieviete ir stāvoklī. Parasti tas aizņem dažas minūtes. Lielākā daļa šo testu darbojas pēc tā paša principa: tie ir jutīgi pret hormonu urīnā, ko sauc par grūtniecības hormonu hCG (cilvēka horiona gonadotropīns). Organismā šis hormons sāk veidoties tūlīt pēc tam, kad apaugļotā olšūna piestiprinās pie dzemdes sienas. Parasti tas notiek 6 dienas pēc apaugļošanas.

Viens no viltus mītiem par grūtniecības testiem ir tāds, ka tos var izveidot gandrīz uzreiz pēc seksa. Nepatiesa - agrākie grūtniecības testi var noteikt, vai esat grūtniece pēc nedēļas.

Pastāv divi galvenie grūtniecības testu veidi: urīns un asinis. Urīna testus var izmantot gan mājās, gan ārsta kabinetā. Lielākā daļa sieviešu šo metodi izvēlas vispirms, apmēram nedēļu pēc menstruācijas kavēšanās. Tomēr, lai iegūtu ticamus rezultātus, ir rūpīgi jāievēro norādījumi, kas pievienoti šiem testiem. Ja rezultāts ir pozitīvs (esat stāvoklī), jums jāredz ārsts, kurš apstiprina vai noliedz, ka esat stāvoklī.

Asins analīzes tiek izmantotas retāk, un tās var veikt ārsts. Šāda veida pārbaude, lai noteiktu, vai sieviete ir stāvoklī, var būt agrāk nekā urīna analīzes: apmēram 6-8 dienas pēc apaugļošanas.

Vai grūtniecības tests ir uzticams?

Jums jāzina, ka visprecīzākais rezultāts, lietojot urīna testu, būs, ja nogaidīsit apmēram nedēļu pēc aizkavēta laika posma. Testu ieteicams veikt arī no rīta, kad piecelties, kad urīns ir viskoncentrētākais. Mājās izmantotie urīna testi ir aptuveni 97 procenti. precizitāte. Asins analīzes ir vēl precīzākas.

Kur iegūt grūtniecības testus?

Grūtniecības testus var iegādāties tiešsaistē īpašos veikalos vai aptiekās. Agrīns grūtniecības tests var noteikt, vai iestājas grūtniecība jau nedēļu pēc apaugļošanas. Ja testa rezultātam neuzticaties simtprocentīgi, varat uzreiz veikt otro pārbaudi. Vai arī jūs varat apmeklēt speciālistus, kuri noteiks, vai esat grūtniece.