Ovulācijas stimulēšana

Ovulācija, iespējams, ir vissvarīgākā sievietes cikla daļa, bez kuras grūtniecību vienkārši nav iespējams veikt. Dažām sievietēm ovulācija notiek neregulāri vai vispār nenotiek. Šādos gadījumos var palīdzēt ovulācijas veicināšana, kas ir pieejama gan dabiskā, gan mākslīgā veidā.

Kas ir ovulācija?

Ovulācija ir process sievietes ķermenī, kura laikā nobriedusi olšūna atstāj olnīcu un nonāk olvados. Ar to olšūna dažas dienas ceļo uz dzemdi. Tieši šajā periodā var būt olšūna apaugļota vīriešu sperma. Parasti tas nogatavojas katra cikla laikā tikai viena ola vienā no sievietes olnīcām.

Dzemdes siena tajā laikā sabiezē - tāpēc tā gatavojas ņemt olu - tikai tad, ja tā ir apaugļota. Ja apaugļošanās nenotiek, sabiezētā siena sabojājas un tiek noņemta no sievietes ķermeņa kopā ar neaugloto olšūnu. Tās ir menstruācijas.

Uzziniet ovulācijas datumu, izmantojot kalkulatoru >>

Ja jūsu mērķis ir grūtniecība, ovulācija ir būtiska lieta, kas jums jāsaprot un labi jāzina. Zinot precīzu ovulācijas datumu cikla laikā, ievērojami palielināsies izredzes ātri palikt stāvoklī. Protams, ja jūs rīkojaties tieši pretēji - jūs vēlaties nepalikt stāvoklī, tad palīdzēs arī ovulācijas datuma zināšana: jūs zināt, kad jums vajadzētu būt uzmanīgiem. Precīzu ovulācijas datumu nosaka Ovulācijas pārbaude. Ovulāciju var arī paredzēt, izmērot ķermeņa temperatūru vai novērojot citus ķermeņa izstarotos signālus.

Lasiet vairāk par ovulācijas pazīmēm >>

Stimulējot ovulāciju: ko jūs varat darīt?

Ovulācijas veicināšanu var veikt, izmantojot zāles vai dabiski. Ja sieviete cieš no anovulācija vai oligoovulācija, kas bieži notiek ar PCOS (policistisko olnīcu sindroms), izmantojot klomifēna citrātu (klomīdu). Šīs zāles aktivitāte veicina gonadotropīnu sintēzi, tādējādi uzsākot ovulāciju.

Lai stimulētu sekojošo ovulācijas fāzi, proti, olšūnas nobriešanu, tiek izmantotas mazas HCG (cilvēka horiona gonadotropīna) devas. Stimulējot ovulāciju ar šīm zālēm, var būt blakusparādības, viena no visbiežāk sastopamajām ir olnīcu hiperstimulācijas sindroms. Lai veicinātu mākslīgo ovulāciju, sazinieties ar auglības speciālistiem.

Ovulācijas stimulēšana dabiskos veidos

Ir vairāki dabiski veidi, kā palielināt auglību. Nesen pieaug pierādījumi, ka auglība ir atkarīga no ārējiem faktoriem. Lai palielinātu grūtniecības iestāšanās iespējas, ieteicams:

  • ēst pārtikas produktus ar augstu folijskābes saturu
  • ēst vairāk organisko, bioloģisko produktu
  • Izvairieties no dažām plastmasām (ieskaitot tās, kuras izmanto iesaiņošanai)
  • uzturēt normālu ķermeņa svaru (diēta un fiziskās aktivitātes)