Ovulācijas testi

Ovulācijas testi ir precīzi, uzticami un iepriekš nosakiet auglīgāko periodu ciklā. Tādā veidā tie ievērojami palielina grūtniecības iestāšanās iespējas. Ovulācijas testus ir ļoti viegli izmantot mājās, un tos var lēti iegādāties tiešsaistē. Pirms testu izmantošanas ir svarīgi uzmanīgi izlasīt instrukcijas, lai pārliecinātos, ka tos izmantojat pareizi.

Lielākajai daļai sieviešu ovulācija notiek apmēram cikla vidū, ti, apmēram 14. dienā. Tomēr, ja jūsu cikli ir neregulāri, precīzu ovulācijas datumu nav iespējams paredzēt. Turklāt vairāki citi faktori var izraisīt ovulāciju agrāk vai vēlāk nekā parasti. Katras sievietes ķermenis izturas ļoti atšķirīgi, un ovulācija var notikt no cikla 8. līdz 21. dienai. Parasti, jo ilgāks ir sievietes cikls, jo vēlāk notiek ovulācija.

Ovulācijas testi ir lielisks līdzeklis galvenokārt tāpēc, ka tie paredz ovulāciju iepriekš. Turklāt tā ir vienīgā metode, kas gandrīz 100% nosaka ovulāciju. uzticamība. Ovulācijas kalkulators - ķermeņa temperatūras mērītājs - ir parasti izmantota ovulācijas noteikšanas metode, taču tie nebūt nav tik precīzi vai uzticami kā ovulācijas testi.

Ovulācijas testu veikšana

Ovulācijas testu veikšana ir balstīta uz luteinizējošā hormona (LH) daudzumu jūsu ķermenī, precīzāk, urīnā. Pat pirms ovulācijas sākuma organismā pēkšņi un ļoti strauji palielinās LH līmenis. Ovulācijas testi identificē šīs izmaiņas, kas ir to precizitātes un uzticamības iemesls. Jūsu cikla gaita ir atkarīga no hormonu aktivitātes. Pozitīvs ovulācijas testa rezultāts nozīmē, ka tuvākajā nākotnē notiks ovulācija trīs dienas jeb 24-72 stundas. Auglības maksimums tiks sasniegts ap plkst 36 stundas no pozitīva ovulācijas testa.

LH līmeņa paaugstināšanās ir ļoti īsa, tāpēc ovulācijas testa izmantošanas laiks ir ļoti svarīgs. Tā kā LH izdalās no rīta, testu vislabāk veikt pusdienlaikā vai pēcpusdienā.

Ir svarīgi arī zināt, kad cikla laikā sākt lietot ovulācijas testus. Jo, ja sākat pārāk vēlu, varat vienkārši pavadīt ovulācijas laiku. Lai būtu pilnīgi pārliecināts, jums būs jāveic neliels aprēķins.

Kad tiek izmantoti ovulācijas testi?

Pirmkārt, jums jāzina cikla ilgums: no pirmās menstruācijas dienas (asiņošana) līdz pēdējai dienai pirms nākamā menstruācijas sākuma (asiņošana). Jums vajadzētu zināt normālo (vidējo) pēdējo dažu ciklu ilgumu dienās. Pēc tam varat izmantot zemāk esošo tabulu, lai uzzinātu, kurā cikla dienā jums vajadzētu sākt lietot ovulācijas testus:

Cikla ilgums Cikla diena, kad jūs varat sākt lietot ovulācijas testus
21 diena 5. diena
22 dienas 6 diena
23 dienas 7. diena
24 dienas 8. diena
25 dienas 9. diena
26 dienas 10. diena
27 dienas 11. diena
28 dienas 12. diena
29 dienas 13. diena
30 dienas 14. diena
31 diena 15. diena
32 dienas 16. diena
33 dienas 17. diena
34 dienas 18. diena
35 dienas 19. diena
36 dienas 20. diena
37 dienas 21. diena
38 dienas 22. diena
39 dienas 23. diena

Ovulācijas testus var iegādāties arī atsevišķi, taču tie ir vislabākie kopā pirkt viens otru grūtniecības tests. Tādā veidā jūs varat nekavējoties pārbaudīt, vai esat stāvoklī.