Ovulācijas testi palīdzēs grūtniecību

Ovulācijas testi palīdzēs grūtniecību

Ovulācijas testi parāda, kad sieviete visticamāk paliks stāvoklī. Viņi iepriekš nosaka ovulācijas datumu un tādējādi ļauj plānot seksu, lai paliktu stāvoklī. Tādēļ, ja ietaupāt laiku un vēlaties pēc iespējas precīzāk plānot ģimenes pieaugumu - ovulācijas testi palīdzēs jums ātrāk un vieglāk palikt stāvoklī.

Īsumā par ovulācijas testi

Visbiežāk izmantotie ovulācijas testi ļauj noteikt ovulācijas datumu pēc urīna parauga. Šādus testus var iegādāties tiešsaistē specializētos veikalos. Šādi testi pārbauda smadzenēs izdalītā LH hormona daudzumu aptuveni 30 (no 20 līdz 44) stundām pirms ovulācijas. Urīnā vienmēr ir neliels daudzums LH hormona, taču tā līmenis ārkārtīgi strauji palielinās tieši pirms ovulācijas. Lai pietiekami daudz nosakāmā hormona parādītos urīnā, ir nepieciešamas 8-12 stundas, tāpēc šāda veida testi ir pirmie, kas paredz ovulāciju dienā.

Cikla laikā ieteicams izmantot vairākus ovulācijas testus. Laiks, kuru jums vajadzētu sākt pārbaudīt, ir atkarīgs no perioda ilguma. Ja tas ilgst 28 dienas, tests jāsāk 11. vai 12. dienā un jāturpina katru dienu 5 vai 6 dienas. Ja cikls ir neregulārs, jums jāveic testi katru dienu 10-12 dienas laikā no 10. līdz 26. dienai. Tāpēc ir vērts iepriekš rūpēties par pietiekamu skaitu ovulācijas testu.

Jūs varat izvēlēties, kā veikt pārbaudi: vai urinēt tieši uz nūjiņas, vai urinēt tīrā traukā un pēc tam iemērkt zizli. Cik ilgs laiks ir nepieciešams rezultāta parādīšanai, ir atkarīgs no izmantotā testa, taču lielākoties testa rezultāti prasa 3–10 minūtes.

Kad lietot ovulācijas testu?

Ārsti un farmaceiti iesaka lietot ovulācijas testu tikai pēc tam, kad esat labi informējis par menstruālā cikla ilgumu un gaitu. Tādā veidā jūs vairāk vai mazāk zināt, kad sākt pārbaudīt ar šo testu. Urīna testi ir aptuveni 90 procenti. uzticami, taču ir jāievēro katra testa instrukcijas.

Menstruālais cikls tiek aprēķināts no mēnešreizes pirmās dienas līdz nākamā perioda pirmajai dienai.

Zemāk esošajā tabulā norādīts, kurā cikla dienā atkarībā no menstruālā cikla ilguma jāveic pirmais ovulācijas tests:

Cikla ilgums, dienās Pirmās pārbaudes datums
21 5
22 6
23 7
24 8
25 9
26 10
27 11
28 12
29 13
30 14
31 15
32 16
33 17
34 18
35 19
36 20
37 21
38 22
39 23
40 24

Uzmanību! Ja menstruālais cikls ir neregulārs, pārbaude jāveic ar īsāko ciklu pēdējo sešu mēnešu laikā. Šādos gadījumos pārbaude jāveic vairāk dienu, jo menstruālais cikls var aizņemt ilgāku laiku.

Kurā diennakts laikā veikt ovulācijas testu?

Pārbaude jāveic katru dienu vienā un tajā pašā laikā, aptuveni divas stundas pirms testa neņemot šķidrumu. Jums arī nevajadzētu urinēt četras stundas pirms testa. Labākais laiks testa veikšanai ir no 11 līdz 15 stundām. Jāievēro testi, kas iekļauti testos.