Ovulācijas pazīmes

Ovulācijas pazīmes palīdz jums uzzināt, kad jūsu ķermenis ir (vai būs) ovulācija. Šīs pazīmes, protams, ir viegli pamanāmas, ja jūs par tām zināt. Daži no tiem notiek pirms ovulācijas, tādējādi atstājot laiku, lai pareizi plānotu seksu ar savu partneri. Citas pazīmes liecina, ka ovulācija jau ir notikusi. Nav jāzina un jāgaida visu ovulācijas pazīmju parādīšanās, pietiek ar to, lai iegaumētu dažus svarīgākos.

Ja jums nav ovulācijas pazīmju vai ja Jums ir neregulāras menstruācijas, noteikti sazinieties ar savu ārstu. auglības speciālisti.

Ovulācijas pazīmes

Ir daudz ovulācijas pazīmju, un dažādām sievietēm tās notiek atšķirīgi. Daži simptomi ir ļoti izteikti, citi ir ļoti viegli vai līdzīgi simptomiem, kas pilnīgi nav saistīti ar ovulāciju. Ir vērts zināt visbiežāk sastopamās ovulācijas pazīmes, bet, ja rodas šaubas - vienmēr nevilcinieties konsultēties ar ārstu.

Pozitīvs ovulācijas tests

Šī ir visuzticamākā ovulācijas pazīme. Tā kā ovulācija ir hormonu aktivitātes rezultāts, tieši ovulācijas testā atklātais hormona LH līmeņa pieaugums ir 36 procentu garantija, ka ovulācija notiks nākamo 24 (72-XNUMX) stundu laikā. Ovulācijas testus parasti izmanto mājās, iegremdējot tos traukā ar urīnu vai vienkārši urinējot. Rezultāti ir skaidri pēc dažām minūtēm.

Ķermeņa temperatūras izmaiņas

Iespējams, ka šī ir vispopulārākā ovulācijas noteikšanas metode. Lai to izdarītu, katru rītu pirms izkāpšanas no gultas vajadzētu izmērīt ķermeņa temperatūru un to atzīmēt. Tā kā ķermeņa temperatūra ovulācijas laikā paaugstinās un kādu laiku paliek paaugstināta. Pēc dažiem periodiem jūs jau zināt temperatūras maiņas regularitāti un tādējādi varēsit vairāk vai mazāk paredzēt ovulāciju. Tiesa, šī metode nav pilnīgi precīza, un ķermeņa temperatūra to parāda ovulācija jau ir notikusi.

Izmaiņas dzemdes kakla gļotādā

Tuvojoties ovulācijai, mainās dzemdes kakla gļotāda: tā sabiezē, izdalījumi palielinās, un tie kļūst šķidrāki. Viņu krāsa parasti ir jēla olu baltā krāsā, un starp pirkstiem tā ir vismaz pāris collas. Ja esat piesardzīgs, jūs varēsit paredzēt ovulāciju pirms tās iestāšanās. Ja ovulācija nenotiek, dzemdes kakla sekrēcijas ir lipīgas, krēmveida konsistences vai tās vispār nav.

Paaugstināta tieksme pēc seksa

Izrādās, daba ir tik samudžināta, ka mīlēties visvairāk gribētos iestāties grūtniecība īstajā laikā. Pētījumi rāda, ka sievietes visvairāk vēlas mīlēties tieši tad, kad ir auglīgas. Sievietes libido palielinās apmēram pāris dienas pirms ovulācijas, kas ir tieši labākais laiks, kad mīlēties, lai iestātos grūtniecība.

Uzziniet ovulācijas datumu, izmantojot kalkulatoru >>

Dzemdes kakla stāvokļa izmaiņas

Tuvojoties ovulācijai, mainās ne tikai dzemdes kakla gļotāda, bet arī paša dzemdes kakla stāvoklis. Jūsu auglīgajās dienās tas ir nedaudz augstāks, tas kļūst maigāks un atvērtāks.

Paaugstināta krūšu jutība

Lielākā daļa sieviešu piedzīvo, ka viņu krūtis kļūst jutīgākas tieši pirms ovulācijas vai tūlīt pēc tās. Tas ir saistīts ar hormonu darbību, kas sagatavo ķermeni grūtniecībai.