Otrā grūtniecība

Sievietes otrā grūtniecība daudzos gadījumos var atšķirties no pirmās gan pieredzes, gan ķermeņa izmaiņu dēļ. Šeit mēs apspriedīsim vissvarīgākās lietas, kas jāpatur prātā, iestājoties grūtniecībai otro reizi, un kā otrā grūtniecība atšķiras no pirmās.

Pirmkārt, ir vērts atcerēties, ka katra grūtniecība ir nedaudz atšķirīga. Ne tikai dažādām sievietēm, bet arī vienas un tās pašas sievietes grūtniecība ir unikāla, tāpēc nevajadzētu gaidīt, ka lietas būs tādas pašas kā pirmās (vai iepriekšējās) grūtniecības laikā.

Uzziniet, vai Jums iestājas grūtniecība nedēļā - izmantojiet agrīnas grūtniecības testu >>

Fiziskās izmaiņas

Pēc otrās grūtniecības sieviete parasti novēro izmaiņas agrāk nekā pirmās grūtniecības laikā. Vēders sāk augt agrāk vai kļūst lielāks nekā iepriekšējā grūtniecības laikā. Tāpēc esiet gatavi sākt valkāt elastīgu apģērbu iepriekš.

Lielākā daļa sieviešu otrajā grūtniecības laikā piedzīvo vēl lielāku nogurumu nekā tad, kad pirmo reizi gaida. Viens no galvenajiem iemesliem ir tas, ka jums jau ir bērns (-i), kuram jūs jau veltāt daudz laika un enerģijas. Protams, atpūtai ir mazāk laika. Turklāt jūsu partneris var arī sniegt mazāku palīdzību, domājot, ka jūs jau “zināt visu”. Šo iemeslu dēļ ļoti rūpīgi plānojiet laiku un noteikti veltiet pietiekami daudz laika atpūtai. Tāpat neļaujiet savam partnerim "nomazgāties" - viņa atbalsts un palīdzība varbūt ir pat svarīgāka nekā pirmās grūtniecības laikā. Tas pats attiecas uz citiem ģimenes locekļiem.

Diemžēl sāpes, kas pavada grūtniecību, neatbrīvo, gaidot otro reizi. Piemēram, muguras sāpēm pat ir tendence pastiprināties ar katru grūtniecību. It īpaši, ja pēc iepriekšējās grūtniecības neesat veltījis laiku vingrinājumiem, lai stiprinātu muskuļus. Tāpēc otrajā grūtniecības laikā ir ļoti noderīgi regulāri vingrot, lai stiprinātu vēdera muskuļus.
Kad jūs gaidāt otro reizi, iespējams, ka mājās jau ir ķekars darbu, tāpēc ļoti rūpējieties par muguru, mēģiniet nepārvietoties, vienmēr pareizi paceliet smagākus priekšmetus.

Venozās varikozas vēnas (virspusēja vēnu paplašināšanās dziļajās kājās) ar katru grūtniecību parasti pasliktinās. Tāpēc (īpaši, ja šī problēma jums bija gaidot pirmo reizi) valkājiet īpašas zeķubikses, turiet kājas pēc iespējas biežāk paceltas. Palīdz arī dažādi fiziski vingrinājumi.

Citas pazīmes

Otrās grūtniecības laikā ir ierasts just augļa sitienus dažas nedēļas agrāk, nekā gaidīt pirmo.

Ja grūtniecības laikā pirmo reizi ciešat no aizcietējumiem vai hemoroīdiem, šajā laikā veiciet profilaksi iepriekš. To palīdz pārtikas produkti ar augstu šķiedrvielu daudzumu, daudz ūdens, regulāras fiziskās aktivitātes. Ja strijas ir parādījušās pirmās grūtniecības laikā, visticamāk, otrās grūtniecības laikā parādīsies jaunas. No tā izvairīties ir grūti, var palīdzēt tikai rūpīga svara pieauguma kontrole. Centieties neiegūt pārāk daudz nevajadzīgu mārciņu, bet tikai pietiekami jums un jūsu auglim.