Grūtniecības kalkulators

Zemāk esošais grūtniecības kalkulators (maternitātes kalkulators) ļauj uzzināt aptuveno dzimšanas datumu, ja zināt pēdējās menstruācijas pirmās dienas datumu pirms ieņemšanas.

Pērciet grūtniecības testu lēti (noklikšķiniet šeit)

Jūs gaidāt bērnu un noteikti vēlaties uzzināt savas dzimšanas datumu. Vienkāršākais un ātrākais veids, kā uzzināt aptuveno dzimšanas datumu, ir dzimšanas kalkulators (vai grūtniecības kalkulators). Vienkārši atcerieties, ka tikai ļoti maza daļa sieviešu dzemdē precīzi viņu dzimšanas dienā, taču tas joprojām ir jāzina. Tas palīdzēs labāk plānot grūtniecību un sagatavoties dzemdībām.

nestum tests

Grūtniecības kalkulators

Šis grūtniecības kalkulators vai dzemdību kalkulators palīdzēs jums uzzināt, kad jūs varat gaidīt bērnu. Ir norādīts aptuvens datums, jo praktiski nav iespējams paredzēt precīzu dzimšanas datumu. Grūtniecība parasti ilgst 37 līdz 42 nedēļas no pēdējās menstruācijas pirmās dienas. Lai uzzinātu dzimšanas datumu, ievadiet vai atlasiet pēdējā menstruālā cikla pirmās dienas datumu pirmajā laukā zemāk, un drīz jūs redzēsiet rezultātu. Veiksmi!

Kā jūs zināt, ka esat stāvoklī?

Aizkavēts periods ir pirmā pazīme, ka esat grūtniece, taču tas ne vienmēr ir 100 procenti. mērķus. Ir vairāki veidi, kā uzzināt, vai gaidāt bērnu.

Grūtniecības testi

Veiciet grūtniecības tests mājās ir ļoti vienkārši. Testi ir pieejami tiešsaistē specializētos veikalos ar plašu izvēles un cenu klāstu. Pārbaudes parasti ir uzticamas, jo to visu pamatā ir vienādas, uzticamas darbības metodes, kas nozīmē, ka tie ir jutīgi pret tā saukto grūtniecības hormonu (hCG). Šī hormona ražošana organismā sākas tūlīt pēc apaugļošanas, un urīnā tas tiek noteikts jau 2-3 nedēļas pēc apaugļošanas. Vienkāršākie grūtniecības testi ir nūjiņas formā, uz tiem urinēti vai iegremdēti urīnā. Pēc dažām minūtēm rezultāts jau ir redzams. Pozitīvs rezultāts (jūs esat stāvoklī) tiek uzskatīts par ļoti uzticamu, ja jūs visu izdarījāt pareizi. Pārbaužu ticamība parasti ir 99%.

Pie ārsta

Lai pārliecinātos, ka esat stāvoklī, jūs varat ne tikai veikt pārbaudi mājās, bet arī apmeklēt ārstu. Patiesībā pirms ārsta apmeklējuma ir ieteicams pat veikt pārbaudi mājās, un, ja rezultāts ir pozitīvs, tad jau dodieties pie speciālista. Ārsts var veikt arī asins analīzi: tiek pārbaudīts tas pats hormons (hCG), tikai tas asinīs tiek atrasts agrāk nekā urīnā.

Citas grūtniecības pazīmes

Embrija izskats sievietes ķermenī sakrīt ar lielām izmaiņām gan fiziski, gan psiholoģiski. Daži no simptomiem, kas rodas grūtniecēm:

 • Nogurums
 • Jutīgas krūtis
 • Slikta dūša un vemšana
 • Aizcietējumi un gāzu uzkrāšanās
 • Bieža urinēšana
 • Garastāvokļa maiņas
 • Vēdersāpes
 • Dzimumorgānu nieze
 • Paaugstināta jutība pret ožu

Ir arī daudz citu simptomu, tie dažādām sievietēm rodas atšķirīgi. Dažu cilvēku labsajūta un stāvoklis pēc grūtniecības vispār neko daudz nemaina, bet vairums tomēr jūt vairāk vai mazāk diskomfortu.

Grūtniecība

Grūtniecība ir periods no 37 līdz 42 nedēļām, kuras laikā sievietes ķermenī piedzimst, attīstās un sagatavojas redzēt pasauli jauna dzīve. Grūtniecība parasti tiek sadalīta trīs trimestros.

Pirmais grūtniecības trimestris

Pirmais grūtniecības trimestris (1–12 grūtniecības nedēļas) ir diezgan smags pārbaudījums lielākajai daļai, it īpaši pirmo reizi grūtniecēm. Jums jāpielāgojas milzīgām izmaiņām ķermenī. Kaut arī jaundzimušā gaidīšana ir viens no aizraujošākajiem dzīves posmiem, tajā pašā laikā tas ir ļoti atbildīgs periods, kuram ir labi jāsagatavojas. Zinot, ko gaidīt noteiktā grūtniecības laikā, šo periodu var ievērojami atvieglot.

Grūtniecības otrais trimestris

Grūtniecības otrā trimestra sākums (13–28 grūtniecības nedēļas) parasti sakrīt ar labsajūtas uzlabošanos. Pirmajā trimestrī apnīk slikta dūša un nogurums pārstāj pazust, tāpēc tu sāc justies enerģiskāks, var teikt - jūties līdzīgs kā pirms grūtniecības iestāšanās.
Grūtniecības otrais trimestris ir visvieglāk trīs grūtniecības mēneši lielākajai daļai grūtnieču. Šajā laikā ir ļoti labvēlīgi plānot un sagatavoties dzemdībām un mazuļa audzināšanai. Otrajā trimestrī auglis aug ļoti strauji. Grūtniecības laikā no 18 līdz 22 nedēļām jums jāveic ultraskaņa, lai pārbaudītu augļa attīstību. Tajā laikā jūs varat uzzināt arī topošā mazuļa dzimumu, ja vēlaties. Kamēr jūs jūtaties labāk, arī grūtniecības otrais trimestris ir pilns ar izteiktām izmaiņām organismā.

Trešais grūtniecības trimestris

Lai gan līdz dzemdībām ir atlikušas tikai dažas nedēļas, grūtniecības trešais trimestris bieži ir visgrūtākais. Trešais grūtniecības trimestris sākas 28. grūtniecības nedēļā un ilgst līdz dzemdībām, kas ir apmēram 40 grūtniecības nedēļas.

Dzemdības

Tātad, tuvojoties grūtniecības beigām, tuvojas dzemdības. Jums tam jābūt iepriekš sagatavotam. Ir daudz pazīmju, ka ilgi gaidītais bērniņš drīz redzēs pasauli.

Gaidāmo dzemdību pazīmes

Iepriekšējs dzimšanas datums (dzimšanas kalkulators vai ārsts norādīs to pašu datumu, jo aprēķina formula ir vienāda) ir tikai ceļvedis - dzemdības var notikt agrāk vai vēlāk. Tas ir normāli, ja dzemdības sākotnējā datumā sākas līdz trim nedēļām agrāk vai līdz divām nedēļām vēlāk.

 • Atvieglojums. Tas rodas, kad augļa galva nolaižas vēdera augšdaļā - tā kļūst gatava pamest dzemdi. Jūsu vēders var izskatīties zemāks nekā iepriekš, var būt vieglāk elpot, jo auglis vairs tik smagi nespiež plaušas. Iespējams, vēlēsities arī urinēt biežāk, jo mainītajā stāvoklī augļa galva sāk spiest uz urīnpūsli. Šie simptomi var parādīties dažas nedēļas vai stundas pirms piegādes.
 • Asiņaina vai brūna izdalīšanās no dzemdes kakla nozīmē, ka ir saplīsusi odere, kas aizsargā dzemdi no infekcijām. Tas var notikt dažas dienas pirms dzemdībām.
 • Tas var būt pazīme, ka dzemdības jau notiek ļoti ātri.
 • Šķidrums, kas izplūst no maksts, nozīmē, ka ir plīsis amnija maiss, kas apņem jūsu augli. Tas var notikt dažas stundas pirms dzemdībām vai dzemdību laikā. Lielākā daļa sieviešu dzemdē nākamo 24 stundu laikā pēc parādīšanās ūdeņos.
 • Aizcietējumi. Lai arī dzemdes kontrakcijas ir normālas, tuvojoties dzemdībām, ja tās atkārtojas biežāk nekā ik pēc 10 minūtēm, tā var būt pazīme, ka dzemdības jau sākas.

Dzemdības posmi

Parasti ir trīs dzemdības posmi:

Pirmais (atklāšanas) posms

Šis ir periods, kas sākas ar pirmajām regulārajām kontrakcijām un beidzas ar pilnīgu dzemdes kakla atvēršanu. Šajā periodā dzemdes kakls izlīdzinās, un tā iekšējie un ārējie teļi ir pietiekami atvērti, lai auglis varētu slīdēt uz āru. Vissvarīgākie šajā periodā ir kontrakcijas. Viņu laikā dzemdes sienas gludie muskuļi, kas nav atkarīgi no sievietes gribas, saraujas. Kontrakcijas izraisa sāpes. Tā kā sāpju smagums ir atkarīgs no sievietes nervu veida, ne visas sievietes jūtas vienādi - dažas var būt ļoti nomākta, citas jūtas samērā vieglas.

Dzemdes muskuļiem sarūkot, spiediens nonāk amnija maisiņā, kas sasprindzinās un izspiež dzemdes kakla iekšējā oderē, tādējādi tos paplašinot. Augļa amnija šķidrums, nospiežot uz dzemdes kakla, kairina tā nervu galus, tādējādi stiprinot kontrakcijas. Palielinoties kontrakcijām, palielinās arī spiediens, lai amnija maiss iekļūtu dziļāk un dziļāk, un dzemdes kanāls izplešas, līdz tas izlīdzinās ar dzemdes dobumu.

Pirmo reizi dzemdējušo sieviešu atvēršanas process atšķiras no atkārtotas dzemdēšanas. Par pēdējo visu procesu ilgst līdz 12 stundām, un pirmo reizi mātēm jāgaida līdz 16 stundām. Kad dzemdes kakls ir pietiekami atvērts, augļa galva arvien vairāk tiek piespiesta dzemdes kakla sienām. Kad galva ir cieši pieguļ iegurņa sienām, amnija šķidrums nevar brīvi cirkulēt, tāpēc tas ir sadalīts divās daļās: priekšējā (uzkrājas zem augļa galvas) un aizmugure (uzkrājas virs augļa galvas). Neizturot iekšējo spiedienu, amnija šķidrums plīst, tāpēc priekšējie ūdeņi izplūst.

Otrais posms (izraidīšana)

Šis posms ilgst no dzemdes kakla pilnīgas atvēršanas līdz augļa dzimšanai. Pirmreizējām mātēm tas ilgst 2-4 stundas, bet atkārtotām mātēm - līdz 2 stundām. Kontrakcijas atkārtojas ik pēc 2-3 minūtēm un ilgst līdz 1 minūtei. Kad amnija šķidrums plīst un priekšējie ūdeņi izplūst, galva vēl vairāk nospiež dzemdes sienas un tās kairina. Sākotnēji, iztukšojot ūdeni, kontrakcijas pārtraucas uz 10-15 minūtēm, līdz dzemdes muskuļi pielāgojas samazinātajam dzemdes apjomam. Vēlāk tie sāk palielināties un ilgst ik pēc 1-2 minūtēm, kas ilgst apmēram 90 sekundes. Šajā brīdī vēdera preses kontrakcijas muskuļi arī veicina dzemdību procesu, palielinot kontrakciju spēku. Refleksīvi sarautie muskuļi izraisa vēlmi sastingt. Tajā pašā laikā auglis un vēdera muskuļi (mēles) iedarbojas uz augli caur mazo iegurni.

Trešais posms (placentas periods)

Pēdējais dzemdību posms, kas sākas augļa piedzimšanas brīdī un beidzas ar placentas noņemšanu. Parasti, kad auglis tiek noņemts, dzemdē paliek tikai placenta un odere, kā rezultātā dzemde saraujas un kļūst sfēriska. Kontrakcijas uz laiku pazūd, bet pēc tam sākas no jauna. Tā rezultātā placenta atlec, un saraustītie vēdera muskuļi palīdz to izstumt no dzimšanas kanāla. Šajā periodā sieviete zaudē līdz 250 ml asiņu. Šis periods ilgst līdz 30 minūtēm.