Atkārtoti lietojamas autiņbiksītes

Kad lietot grūtniecības testu?

Ja domājat, ka varētu būt iestājusies grūtniecība, vienkāršākais un ātrākais veids, kā to uzzināt, ir Grūtniecības testi. Ja tests ir pozitīvs, to var atkārtot, un, ja rezultāts tiek apstiprināts, jūs jau varat runāt ar ārstu. Šeit ir daži tipiski gadījumi, kad ieteicams izmantot grūtniecības testu.

Pētījumi liecina, ka grūtniecības testa rezultāti ir apstiprināti par 99 procentiem. gadījumi, kad sieviete to veic pēc novēlotas menstruācijas. Grūtniecības testu priekšrocība ir tā, ka tos ir viegli lietot mājās, privāti. Rezultāts ir zināms pēc dažām minūtēm.

Šeit ir daži gadījumi, kad ieteicams izmantot grūtniecības testu:

1. Menstruāciju kavēšanās

Šī ir vispazīstamākā un ticamākā pazīme, ka esat stāvoklī. Tomēr, ja uzmanīgi nesekojat mēnešreizēm, var būt grūti noteikt, vai mēnešreizes kavējas. Grūtniecības testu ieteicams veikt, ja kopš pēdējā menstruācijas ir pagājis vairāk nekā mēnesis. Ir svarīgi atcerēties, ka stress, noteiktas diētas, lietotie medikamenti un citi faktori var izraisīt arī menstruāciju kavēšanos.

Pārraugiet arī izdalījumus no maksts. Neliela asiņošana bieži tiek novērota agrīnā grūtniecības laikā, jo tieši šajā laikā apaugļotā olšūna piestiprinās pie dzemdes sienas. Pārraugiet sekrēciju krāsu, biezumu, asins tilpumu utt.

Ja rodas šī asiņošana vai grūtniecības tests ir pozitīvs, sazinieties ar ārstu.

2. Sāpes vēderā

Implantācija (apaugļotas olšūnas piestiprināšana pie dzemdes sienas) var izraisīt arī līdzīgas sāpes kā menstruāciju laikā. Grūtniecības sākumā šādas sāpes bieži rodas sievietē. Tātad, ja jūtaties līdzīgs menstruāciju krampjiem, bet menstruācijas nesākas - izmantojiet grūtniecības testu. Parasti tas notiek 7-10 dienas pēc implantācijas, kad urīnā jau var noteikt tā saukto grūtniecības hormonu (hCG).

3. Sāpes krūtīs

Grūtnieces ķermenis sāk ražot arvien vairāk un vairāk estrogēna un progesterona hormonu, un viņu darbība maina sievietes ķermeni tā, lai to sagatavotu augļa attīstībai.

Jūsu krūtis var kļūt jutīgas un nedaudz palielinātas, jo tajās ieplūst palielināts asins daudzums. Tas var arī nedaudz sāpināt sprauslas un padarīt krūšu vēnas tumšākas.

Tomēr šie simptomi bieži ir bieži menstruāciju laikā, tāpēc tie ne vienmēr ir pazīme, ka esat stāvoklī.

4. Jūtas mainās

Papildus sāpēm vēderā un paaugstinātai krūšu jutībai grūtniecības sākumā sievietei var rasties šādi simptomi:

  • slikta dūša
  • nepatika pret pārtiku (daži produkti ir vēlami, bet citi nav vēlami)
  • nogurums
  • bieža urinēšana

Laika gaitā šie simptomi var pasliktināties līdz grūtniecības pirmā trimestra beigām, kad hCG līmenis organismā izlīdzinās. Vienkārši sekojiet līdzi savam ķermenim un visām neparastajām izmaiņām. Ja notiek kaut kas neparasts, iegūstiet grūtniecības testu.

5. Kontracepcijas līdzekļi nedarbojās

Kontracepcijas tabletes, prezervatīvi un citi kontracepcijas līdzekļi nav simtprocentīgi. efektīvs. Pat ar viņiem vienmēr ir neliela iespēja iestāties grūtniecība. Prezervatīvi var saplēst, jūs varat aizmirst lietot tableti utt. Tāpēc, pat ja jūs lietojat kontracepcijas līdzekļus, neaizkavējiet grūtniecības testu, ja rodas grūtniecības simptomi.

Ja rodas šaubas - veiciet grūtniecības testu

Īsāk sakot, katrai auglīgai sievietei, kas dzīvo aktīvu dzimumdzīvi, ir iespēja katru mēnesi palikt stāvoklī, pat ja abi partneri ir drošībā. Tādēļ, ja jums ir aizdomas, ka esat grūtniece, neko negaidiet un pārliecinieties - izmantojiet grūtniecības testu. Grūtniecības testu veikšana tiek atbalstīta hormonālās izmaiņas ķermenī, tāpēc tie ir uzticams veids, kā noskaidrot, vai esat stāvoklī.

Vislabāk ir veikt pārbaudi pēc kavēšanās. Vairāk par grūtniecības testi un to lietošana lasāma šeit.