Kāpēc izvēlēties atkārtoti lietojamas autiņbiksītes?

Atkārtoti lietojamas autiņbiksītes joprojām daudziem ir saistītas ar agrāk izmantotām autiņbiksītēm. Tas tiek uzskatīts par neērtu, netīru un nomāktu lietu - galu galā tās ir jāmazgā! Bet pēdējos gados atkārtoti lietojamas autiņbiksītes pārdzimšana. Jo īpaši tie ir ievērojami uzlabojušies, salīdzinot ar iepriekš izmantotajām autiņbiksītēm, ir videi draudzīgākas un vieglāk izmantojamas ilgtermiņā. Bet viņiem noteikti ir savas ēnas puses. Šajā rakstā mēs izklāstīsim argumentus, kāpēc ir vērts izvēlēties atkārtoti lietojamas autiņbiksītes.

Veselība

Mainot autiņus laika gaitā (ti, kad tie ir pilni vai ar izkārnījumiem), iespēja, ka autiņi (jebkuri) izraisīs jebkādas negatīvas reakcijas uz mazuļa ādu, ir minimāla. Vienreizlietojamās autiņbiksītes nedaudz labāk iekļūst gaisā (ādai ir vieglāk elpot), taču tajās esošā sintētika var kairināt mazuļa ādu. Ļoti svarīgi ir arī tas, no kā tiek izgatavotas autiņbiksītes: atkārtoti lietojamās autiņbiksītes bieži satur organiskus audumus, tāpēc šajā gadījumā tās ir veselīgākas ādai. Arī atkārtoti lietojamās autiņbiksītes maiguma dēļ, atkarībā no auduma, ir daudz patīkamāk valkāt, tāpēc daži bērni tām dod priekšroku.

Ekoloģija

Atkārtoti lietojamas autiņbiksītes tiek uzskatītas par videi draudzīgākām. Tomēr to ekoloģiskais raksturs nav viennozīmīgs, jo to bieža mazgāšana patērē daudz elektrības un ūdens. Tomēr pat tad, ja šīs izmaksas ir iekļautas, to nevar salīdzināt ar milzīgo izejvielu daudzumu, kas izmantots vienreiz lietojamo autiņu ražošanai. 2-3 gadu laikā, kamēr bērnam ir nepieciešamas autiņbiksītes, uzkrājas vesels kalnu gabaliņu gabals. Tiek lēsts, ka vienam bērnam vidēji nepieciešami 6 tūkstoši. vienreizējās lietošanas autiņi. Vienreizlietojamās autiņbiksītes veido ievērojamu daļu no visiem atkritumiem, kas kļūst par pieaugošu globālu problēmu. Tātad, ja jums rūp apkārtējā vide, jums vajadzētu izmantot atkārtoti lietojamas autiņbiksītes vai vismaz pārmaiņus izmantot abas autiņbiksītes.

Cena

Jaunai ģimenei, kas nupat pieaugusi, izdevumu netrūkst. Tādēļ vēlaties ietaupīt, kur vien iespējams. Ir aprēķināts, ka, lietojot vienreiz lietojamo autiņu, jauna ģimene pāris gadu laikā iztērē vairākas reizes vairāk nekā izmantojot vairākus. Lietotu atkārtoti lietojamu autiņu izmantošana (piemēram, otrajam bērnam) ietaupa vēl vairāk. Kā jau minēts, vidējam bērnam vajag apmēram 6 tūkstošus. vienreizējās lietošanas autiņi, savukārt ar vairākiem autiņiem var pietikt 20 gab. (atkarībā no tā, cik ātri tie nolietojas). Tāpēc, izvēloties atkārtoti lietojamas autiņbiksītes, var ietaupīt 1000–2000 eiro vai pat vairāk.

Ērtības

Autiņi, kas tika izmantoti pirms dažām desmitgadēm, radīja daudz nepatikšanas, lai tos stingri attīstītu. Mūsdienu atkārtoti lietojamām autiņbiksītēm ir uzlīmes vai citas ērtas aizdares, tāpēc tās ir tikpat viegli nomainīt kā vienreizējās. Atkārtoti lietojamām autiņbiksītēm ir arī ūdensizturīgas daļas ap vidukli un kājām, lai novērstu mazuļa noplūdi, kad ir pabeigta “afēra”. Tomēr atkārtoti lietojamo autiņu absorbējošās īpašības ir nedaudz sliktākas nekā vienreiz lietojamās autiņbiksītes, tāpēc tās jāmaina biežāk. Tomēr ar dažām atkārtoti lietojamām autiņbiksītēm nav problēmu.

Secinājumi

Kā redzam, argumenti par vienas vai otras autiņbiksītes lietošanu ir abās pusēs, un šeit katras jaunās ģimenes ziņā ir izlemt, vai labāk ir vienreizlietojamie vai atkārtoti lietojamie autiņi. Īsāk sakot: ja vēlaties bērnam komfortu, saudzējiet un sargājiet dabu, izvēlieties atkārtoti lietojamas autiņbiksītes. Ja pats vēlaties komfortu, ir vieglāk izmantot vienreizējās lietošanas autiņus.