Kā lietot ovulācijas testus

Ovulācijas testi ļoti precīzi, ticami un iepriekš nosaka jūsu cikla auglīgāko periodu. Tas ievērojami palielina jūsu iespējas grūtniecību. Ovulācijas testi ļoti vienkārša un ērta lietošanā mājās un nopērkama tiešsaistes veikalos. Pirms ovulācijas testu izmantošanas ir nepieciešams kopā izlasīt ekrānā redzamos norādījumus. Šajā rakstā mēs detalizēti apspriedīsim, kā mājās izmantot ovulācijas testus.

Ovulācijas testu veikšana

Ovulācijas testu veikšana balstās uz hormona LH (luteinizējošā hormona) daudzumu sievietes urīnā. Pat pirms ovulācijas LH daudzums organismā palielinās ļoti strauji. Ovulācijas testi atklāj šīs ļoti nozīmīgās izmaiņas, kas ir iemesls to precizitātei un uzticamībai. Pozitīvs ovulācijas tests norāda, ka sievietes auglīgākais periods sāksies nākamo trīs dienu laikā. Auglības maksimums tiks sasniegts aptuveni 36 stundas pēc LH līmeņa paaugstināšanās.

Ir svarīgi atcerēties, ka LH līmeņa paaugstināšanās ir ļoti īsa, tāpēc ovulācijas testa lietošanas laiks ir ļoti svarīgs. Tā kā LH izdalās no rīta, vislabākais ir veikt pārbaudi pusdienlaikā vai pēcpusdienā.

Kā lietot ovulācijas testus?

Ovulācijas testi ir divu veidu: sloksnes un kārtridži. Abas ir vienlīdz uzticamas un precīzas, un to, kuru izmantojat, ir tikai jūsu izvēle. Izmantojot sloksnes testu, tas dažām sekundēm jāiegremdē urīna traukā. Ir arī testi, kurus izmanto urinēšanai tieši uz tiem.

Pēc testa iegremdēšanas urīnā uz dažām sekundēm rezultāti parasti jau ir redzami piecu minūšu laikā. Testa rezultāti parasti ir sloksnes veidā (skatīt attēlu zemāk). Testam ir kontroles sloksne, ar kuras palīdzību krāsu intensitāti var izmantot, lai noteiktu, vai rezultāts ir pozitīvs (kad sloksnes krāsa ir vienāda vai spilgtāka par kontroles sloksnēm) vai negatīva (ja sloksne ir bālāka par kontroli). Atcerieties, ka jūsu ķermenim vienmēr ir mazs LH, tāpēc maiga krāsa nenozīmē, ka tests ir pozitīvs - ir ļoti svarīgi to salīdzināt ar kontroles sloksne.

Kad lietot ovulācijas testus?

Ovulācijas testu ieviešanas grafiks cikla laikā ir ļoti svarīgs. Tā kā, ja jūs sākat pārāk vēlu, jūs varat vienkārši pavadīt ovulācijas laiku. Lai būtu pārliecināts, jums jāveic neliels aprēķins.

Pirmkārt, jums jāzina menstruālā cikla ilgums: no pirmās dienas asiņošana notiek līdz pēdējai dienai pirms nākamā asiņošanas perioda sākuma. Jums jāzina parastais (vidējais) pēdējo pāris ciklu ilgums. Pēc tam, saskaņā ar zemāk esošo tabulu, jūs varat uzzināt, kad sākt lietot ovulācijas testus:

Cikla ilgums Cikla diena, kad varisāciet lietot ovulācijas testus
21 diena 5. diena
22 dienas 6 diena
23 dienas 7. diena
24 dienas 8. diena
25 dienas 9. diena
26 dienas 10. diena
27 dienas 11. diena
28 dienas 12. diena
29 dienas 13. diena
30 dienas 14. diena
31 diena 15. diena
32 dienas 16. diena
33 dienas 17. diena
34 dienas 18. diena
35 dienas 19. diena
36 dienas 20. diena
37 dienas 21. diena
38 dienas 22. diena
39 dienas 23. diena

Lai uzzinātu savu auglīgās dienas, var izmantot arī ovulācijas kalkulatoru. Ievadot pēdējā cikla pirmās dienas datumu un ilgumu, jūs zināt, kad būs nākamais auglīgais periods. Tomēr ovulācijas kalkulators ir balstīts uz vidējiem rādītājiem, tāpēc sagaidāmo rezultātu nav tik precīzi kā ovulācijas testi.