Atkārtoti lietojamas autiņbiksītes

Kā iestāties grūtniecība: 15 svarīgi fakti, kas jāzina

Lai padarītu grūtniecību grūtāku, vispirms ir noderīgi labi izprast ovulāciju, menstruālo ciklu un faktorus, kas nosaka auglību. Lai gan jau tiek runāts par dzimumnobriešanu skolā un no kurienes nāk bērni, sievietēm bieži vien pašām jāmeklē precīzāka informācija par to, kā palikt stāvoklī. Šeit mēs apspriedīsim dažas no vissvarīgākajām lietām, kas palīdzēs jums labāk saprast, kā iestāties grūtniecība.

1. Labi pārzināt savu menstruālo ciklu

Labi zināt savu ciklu ir ļoti svarīgi katrai topošajai mātei. Jūsu cikla sākums sakrīt ar hormonu izdalīšanos jūsu ķermenī: tieši šajā brīdī olšūnas sāk augt. Sakarā ar to pašu hormonu aktivitāti cikla 2.-14. Dienā, dzemdes gļotāda sabiezē - tā kļūst gatava pieņemt apaugļotu olšūnu.

Kā iestāties grūtniecība

2. Kas notiek ovulācijas laikā?

Vidējais menstruālā cikla ilgums ir 28-32 dienas. Ovulācija parasti notiek starp jūsu cikla 11. un 21. dienu. Jūsu ķermenis izdala hormonu, ko sauc par luteinizējošo hormonu, vai vienkārši LH, kura dēļ olšūna atstāj olnīcu. Tajā pašā laikā dzemdes kakla gļotāda kļūst slidens - atvieglot spermas pārvietošanos mērķa virzienā.

3. Vissvarīgākais ir īstais laiks

Meitenes piedzimst ar 1-2 miljoniem. olšūnas, bet dzīves laikā nobriest tikai 300–400 olšūnas. Parasti vienā ciklā no olnīcas atbrīvo tikai vienu olu. Pēc iziešanas no olnīcas olšūna pārvietojas caur olvadu uz dzemdi. Tieši viņa ceļojuma laikā sperma var apaugļot nobriedušu olu. Ja apaugļošanās nenotiek 24 stundu laikā pēc olšūnas iziešanas no olnīcas, olšūna nomirst. Spermas var palikt dzīvotspējīgas 3-5 dienas, tāpēc ir ļoti svarīgi zināt, kad ķermenim ir ovulācija. Tādā veidā jūs varat plānot savu seksu tā, lai, visticamāk, iestātos grūtniecība.

4. Kā uzzināt savas auglīgākās dienas?

Parasti vislabākā grūtniecības iestāšanās iespēja ir tad, ja jūs mīlat 1-2 dienas pirms ovulācijas. Ja jūsu cikls ilgst 28 dienas, maksājiet 14 dienas no brīža, kad jāsāk nākamais cikls. Plānojiet mīlēt katru otro dienu šajā laikā, teiksim, cikla 12. un 14. dienu. Paturiet prātā, ka mīlēt katru dienu ir jūsu partnera sperma var kļūt nedaudz zemākas kvalitātes. Tā kā menstruālā cikla ilgums katrai sievietei ir atšķirīgs, skaitiet iespējams ovulācijas datums palīdzēs auglīgo dienu (ovulācijas) kalkulators.

5. Ķermeņa temperatūra palīdzēs uzzināt ovulācijas laiku

Pēc tam, kad olšūna atstāj olnīcu, izdalās hormons progesterons, kas palīdz dzemdes sieniņai attīstīties. Progesterona aktivitāte izraisa nelielu ķermeņa temperatūras paaugstināšanos. Tāpēc, mērot temperatūru katru rītu tikai pamostoties (joprojām gultā), varat uzzināt, vai jūsu ķermenis jau ir ovulējis. Diemžēl tas nav visuzticamākais un precīzākais ovulācijas noteikšanas veids.

6. Ovulācijas noteikšana pēc hormonu satura

Pēkšņi palielinoties hormona LH daudzumam organismā, olšūna iziet no olnīcas. Hormonu līmenis parasti palielinās vēl 36 stundas pirms tā. Ovulācijas pārbaude nosaka, vai LH līmenis jūsu ķermenī ir paaugstināts. Tādā veidā ir iespējams iepriekš zināt, kad notiks ovulācija. Ovulācijas testi ir ļoti precīzi, uzticami un ērti lietojami mājās. Pārbaude jāsāk 1-2 dienas pirms paredzamā LH līmeņa paaugstināšanās, tad jūs būsiet pārliecināts, ka nepalaidīsiet garām ovulāciju. Īsāk sakot, ovulācija ir vissvarīgākā lieta un galvenā atbilde uz jautājumu Kā palikt stāvoklī?.

7. Cikla pēdējais posms

Jūsu cikla otrajā fāzē hormona progesterona darbība sagatavo dzemdes sieniņu, lai apaugļotā olšūna tajā varētu apmesties. Tomēr, ja olšūna nav apaugļota un nenosēžas uz dzemdes sienas, sadalās gan siena, gan olšūna, samazinās progesterona līmenis, un pēc apmēram 12-16 dienām no dzemdes sienas sadalītie audi kopā ar asinīm tiek izņemti no dzemdes. Tās ir menstruācijas. Parasti tas aizņem 3-7 dienas. Pēc tam cikls sākas no jauna.

8. Kā stimulēt ovulāciju?

Arvien vairāk tiek pierādīts, ka auglība ir atkarīga no ārējiem faktoriem. Lai palielinātu grūtniecības iestāšanās iespējas, ieteicams:

 • ēst pārtikas produktus ar augstu folijskābes saturu
 • ēst vairāk organisko, bioloģisko produktu
 • Izvairieties no dažām plastmasām (ieskaitot tās, kuras izmanto iesaiņošanai)
 • uzturēt normālu ķermeņa svaru (diēta un fiziskās aktivitātes)

9. Ķermeņa svars ir ļoti svarīgs auglībai

Pētījumi liecina, ka sievietes ar ķermeņa masas indekss (ĶMI) bija augstāks nekā parasti, un tas tika iecerēts divreiz ilgāk nekā sievietēm ar normālu ĶMI. Ja jums ir liekais svars, atbrīvošanās no liekajiem kilogramiem var ievērojami palielināt jūsu iespēju palikt stāvoklī. Ir pierādīts, ka 5-10 procenti. svara zudums ir ļoti noderīgs gan ovulācijai, gan ātrākai grūtniecībai. Liekais svars var būt arī vīriešu neauglības un zema testosterona cēlonis. Neauglības cēlonis var būt arī ļoti zems ķermeņa svars.

10. Vecums ietekmē auglību

Auglība samazinās līdz ar vecumu, īpaši no aptuveni 35 gadu vecuma. Vecāks vecums var nozīmēt arī to, ka auglības palielināšanas / atjaunošanas pasākumi var nebūt efektīvi. Eksperti saka: ja esat jaunāks par 35 gadiem, apmeklējiet ārstu pēc 12 mēnešu neveiksmīgiem mēģinājumiem ieņemt bērnu; Ja esat vecāks par 35 gadiem, apmeklējiet ārstu pēc sešiem mēnešiem pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem ieņemt bērnu.

11. Ar vecumu samazinās arī vīriešu auglība

Ne tikai sievietēm vajadzētu rūpēties par grūtniecību: vīriešu auglība ir tikpat svarīga, un diemžēl bieži vien viņu problēmas noved pie neveiksmīgiem mēģinājumiem. Pētījumi rāda, ka spermatozoīdu skaits un to kustīgums samazinās līdz ar vecumu. Tomēr vīriešiem nav precīza vecuma, no kura viņi vairs nevarētu iedomāties sievieti. Kādā pētījumā tika atklāts, ka vīriešiem, kas vecāki par 45 gadiem, nepieciešams vairāk laika, lai bērniņš būtu kopā ar partneri, nekā jaunākiem vīriešiem. Tātad, ja jūsu partneris ir vecāks, ir noderīgi runāt ar savu ārstu par veidiem, kā palielināt grūtniecību.

12. Kā vīrieši var palielināt auglību?

Daži padomi vīriešiem:

 • izvairieties no stresa
 • atteikties no alkohola un tabakas
 • uzturēt normālu ķermeņa svaru
 • Lietojiet pārtiku, kurā ir daudz cinka (gaļa, graudi, jūras veltes, olas), selēns (gaļa, jūras veltes, sēnes, pārslas, Brazīlijas rieksti) un E vitamīns.
 • dzimumorgāniem nevajadzētu būt augstā temperatūrā - izvairieties no saunas, ilgstošas ​​uzturēšanās karstā vannā utt.

13. Neauglības ārstēšana

Neauglību var izraisīt vairāki faktori. Vispirms ārstam jāpārbauda jūs un jūsu partneris. Neauglības ārstēšanai var izmantot noteiktus medikamentus, kas stimulē ovulāciju. Cits risinājums ir mākslīgā apsēklošana. Tās laikā (foto zemāk) olšūna tiek ņemta no olnīcas, apaugļota un atkārtoti implantēta dzemdē.

14. Kā darbojas grūtniecības testi

Lieto mājās grūtniecības testi - ērts, ātrs veids, kā pārbaudīt, vai esat grūtniece. Šie testi ir jutīgi pret t.s. grūtniecības hormons hCG, kas organismā izdalās, kad apaugļota olšūna piestiprinās pie dzemdes sienas. Daži agri testi jau var parādīt jūsu grūtniecību nedēļu pēc ieņemšanas.

15. Grūtniecība: 5 agrīnas grūtniecības pazīmes

Mēģinājumi ieņemt var tevi pamodināt, it īpaši, ja neveiksmīgs dažos pirmajos ciklos. Bet visu atpērk ziņas par grūtniecību, kas dažkārt negaidīti iestājas tiem, kuriem ilgstoši neizdodas grūtniecību. Zemāk ir dažas grūtniecības pazīmes:

 • menstruāciju kavēšanās
 • pastiprināta urinēšana
 • ātrāk nogurst
 • rīta slimība (var būt visu dienu)
 • krūtis palielinās un kļūst jutīgas