Kā darbojas ovulācijas testi?

Ovulācijas testi ļoti precīzi, ticami un iepriekš nosaka cikla visauglīgāko periodu. Tādā veidā tie palielina grūtniecības iestāšanās iespējas. Ovulācijas testus ir ļoti viegli izmantot mājās, un tos var iegādāties tiešsaistē. Pirms testu izmantošanas vienmēr izlasiet instrukcijas, un šajā rakstā mēs apspriedīsim, kā darbojas ovulācijas testi, un sniegsim dažus svarīgus padomus to lietošanai.

Ovulācijas testi iepriekš paziņo par auglīgām dienām

Ovulācija ir process, kurā olšūna atstāj olnīcu un nonāk olvadā, kur to var apaugļot.

Lielākajai daļai sieviešu ovulācija notiek apmēram cikla vidū, apmēram 14. dienā. Tomēr, ja jūsu cikli ir neregulāri, precīza ovulācijas datuma prognozēšana var būt sarežģīta. Turklāt vairāki apkārtējie faktori var izraisīt ovulāciju agrāk vai vēlāk, nekā gaidīts. Parasti sieviešu ķermeņi uzvedas ļoti atšķirīgi, un ovulācija var notikt no cikla 8. līdz 21. dienai. Parasti, jo ilgāks ir sievietes cikls, jo vēlāk notiek ovulācija.

Daži vārdi par ovulāciju. Ola aug un attīstās, saskaroties ar FSH vai folikulus stimulējošu hormonu. Pašu ovulāciju, tas ir, olšūnas atdalīšanos no olnīcas, izraisa pēkšņa LH jeb luteinizējošā hormona koncentrācijas palielināšanās organismā.

Ovulācijas testi ir lielisks līdzeklis galvenokārt tāpēc, ka tie paredz ovulāciju iepriekš. Un dara to ļoti precīzi un ticami. Ovulācijas kalkulators - ķermeņa temperatūras mērs - parasti tiek izmantots ovulācijas noteikšanas veids, taču tie nav tik precīzi vai ticami.

Kā darbojas ovulācijas testi?

Ovulācijas testu veikšana ir balstīta uz LH daudzumu organismā. Pat pirms ovulācijas sākuma LH līmenis ķermenī pēkšņi un dramatiski palielinās. Ovulācijas testi nosaka šīs izmaiņas, kas ir iemesls to precizitātei un uzticamībai. Pozitīvs ovulācijas testa rezultāts nozīmē, ka sievietes auglīgākais periods sāksies nākamajās trīs dienās. Auglības maksimums tiks sasniegts aptuveni 36 stundas pēc LH līmeņa paaugstināšanās.

LH līmeņa paaugstināšanās ir ļoti īsa, tāpēc ovulācijas testa izmantošanas laiks ir ļoti svarīgs. Tā kā LH izdalās no rīta, vislabāk ir veikt testu pusdienlaikā vai pēcpusdienā.

Ovulācijas testu izmantošana un rezultātu interpretācija

Ovulācijas testi ir divu veidu: sloksnes un kārtridži. Abas ir vienlīdz uzticamas un precīzas, un to, kuru izmantojat, ir tikai jūsu izvēle. Izmantojot lenti, to dažas sekundes vajadzētu iemērc urīna traukā. Ir arī testi, kurus izmanto urinēšanai tieši uz tiem.

Pēc testa iegremdēšanas urīnā uz dažām sekundēm, rezultāti parasti parādās piecu minūšu laikā. Pārbaudes rezultāti parasti ir redzami joslas formā. Pārbaudē ir kontrollente, pēc kuras krāsas intensitāti var izmantot, lai noteiktu, vai rezultāts ir pozitīvs (kad sloksnes krāsa ir vienāda vai spilgtāka nekā kontroles joslās) vai negatīva (ja sloksne ir bālāka par kontroli). Atcerieties, ka jūsu ķermenī vienmēr ir nedaudz LH, tāpēc vāja krāsa nenozīmē, ka notiks ovulācija - ir ļoti svarīgi to salīdzināt ar kontroles joslu.

Kad sākt lietot ovulācijas testus?

Ļoti svarīgi ir zināt, kad sākt lietot ovulācijas testus cikla laikā. Ja sākat pārāk vēlu, varat vienkārši izlaist ovulācijas laiku. Lai pārliecinātos, jums ir jāveic neliels aprēķins.

Vispirms jums jāzina cikla ilgums: no pirmās dienas notiek asiņošana līdz pēdējai dienai pirms nākamā asiņošanas perioda sākuma. Jums jāzina parastais pēdējo pāris ciklu ilgums. Tad saskaņā ar zemāk esošo tabulu jūs varat uzzināt, kad sākt lietot ovulācijas testus:

Cikla ilgums Cikla diena, kad jūs varat sākt lietot ovulācijas testus
21 diena 5. diena
22 dienas 6 diena
23 dienas 7. diena
24 dienas 8. diena
25 dienas 9. diena
26 dienas 10. diena
27 dienas 11. diena
28 dienas 12. diena
29 dienas 13. diena
30 dienas 14. diena
31 diena 15. diena
32 dienas 16. diena
33 dienas 17. diena
34 dienas 18. diena
35 dienas 19. diena
36 dienas 20. diena
37 dienas 21. diena
38 dienas 22. diena
39 dienas 23. diena

Lai uzzinātu savas auglīgās dienas, varat izmantot un ovulācijas kalkulators. Tomēr tā pamatā ir vidējie rādītāji, sagaidāmais rezultāts, un tāpēc tā nav tik precīza kā ovulācijas testi.