Ovulācijas testu lietošanas instrukcijas

Ovulācijas testi ir precīzi, uzticami un iepriekš paredz, kad ovulācija notiks jūsu ķermenī, tādējādi ļaujot uzzināt visauglīgāko sava cikla periodu. Tādā veidā jūsu iespējas grūtniecībai ievērojami palielinās. Ovulācijas testus ir ļoti ērti izmantot mājās, un ērtākais veids, kā tos iegādāties tiešsaistē. Pirms testu izmantošanas ir svarīgi izlasīt instrukcijas, lai pārliecinātos, ka tos pareizi lietojat. Šajā rakstā mēs apspriedīsim ovulācijas testu darbību un sniegsim dažus padomus par to izmantošanu.

Ovulācijas testi parāda jūsu auglīgās dienas

Ovulācija ir process, kurā olšūna atstāj olnīcu un nonāk olvadā, kur to var apaugļot.

Lielākajai daļai sieviešu ovulācija notiek apmēram cikla vidū, apmēram 14. dienā. Tomēr, ja jūsu cikli ir neregulāri, precīza ovulācijas datuma prognozēšana var būt sarežģīta. Turklāt vairāki apkārtējie faktori var izraisīt ovulāciju agrāk vai vēlāk, nekā gaidīts. Parasti sieviešu ķermeņi uzvedas ļoti atšķirīgi, un ovulācija var notikt no cikla 8. līdz 21. dienai. Parasti, jo ilgāks ir sievietes cikls, jo vēlāk notiek ovulācija.

Daži vārdi par ovulāciju. Ola aug un attīstās, ja tiek pakļauta FSH jeb folikulus stimulējošam hormonam. Pati ovulāciju, ti, olšūnas atdalīšanu no olnīcas, izraisa pēkšņa LH jeb luteinizējošā hormona koncentrācijas palielināšanās organismā.

Ovulācijas testi ir lielisks līdzeklis galvenokārt tāpēc, ka tie paredz ovulāciju iepriekš. Un dara to ļoti precīzi un ticami. Ovulācijas kalkulators, ķermeņa temperatūras mērs, ir parasti izmantota ovulācijas noteikšanas metode, taču tie nebūt nav precīzi vai uzticami.

Ovulācijas testu veikšana

Ovulācijas testu ietekme balstās uz iepriekšminētā luteinizējošā hormona LH daudzumu organismā, precīzāk - urīnā. Pat pirms ovulācijas sākuma ķermenī pēkšņi un ļoti ievērojami palielinās LH līmenis. Ovulācijas testi identificē šīs izmaiņas, kas ir to precizitātes un uzticamības iemesls. Galu galā jūsu cikla gaita ir atkarīga no hormonu aktivitātes. Pozitīvs ovulācijas testa rezultāts nozīmē, ka ovulācija notiks nākamo trīs dienu laikā jeb 24–72 stundas. Auglības maksimums tiks sasniegts aptuveni 36 stundas pēc pozitīvas ovulācijas testa.

LH līmeņa paaugstināšanās ir ļoti īsa, tāpēc ovulācijas testa izmantošanas laiks ir ļoti svarīgs. Tā kā LH izdalās no rīta, testu vislabāk veikt pusdienlaikā vai pēcpusdienā.

Ovulācijas testu izmantošana un rezultāti

Ovulācijas testi parasti ir divu veidu: sloksnes un kārtridži. Abi tie ir vienlīdz uzticami un precīzi, un tas, kuru jūs izmantojat, ir atkarīgs no jums. Lietojot lenti, to dažas sekundes vajadzētu iemērc urīna traukā. Ir arī testi, kurus izmanto, lai urinētu tieši uz tiem.

Pēc testa iegremdēšanas dažām sekundēm urīnā, rezultāti parasti parādās piecu minūšu laikā. Testa rezultāti parasti ir redzami joslas formā. Pārbaudei ir kontroles sloksne, pēc kuras krāsas intensitāti var izmantot, lai noteiktu, vai rezultāts ir pozitīvs (kad sloksnes krāsa ir tāda pati vai spilgtāka par kontroles sloksnēm) vai negatīva (kad sloksne ir bālāka par kontroli). Atcerieties, ka jūsu ķermenim vienmēr ir mazs LH, tāpēc bāla krāsa nenozīmē, ka notiks ovulācija - Ir ļoti svarīgi salīdzināt to ar vadības sloksni.

Ovulācijas testi

Kad sākt lietot ovulācijas testus?

Ir ļoti svarīgi zināt, kad cikla laikā sākt lietot ovulācijas testus. Jo, ja sākat pārāk vēlu, varat vienkārši pavadīt ovulācijas laiku. Lai būtu pilnīgi pārliecināts, jums būs jāveic neliels aprēķins.

Pirmkārt, jums jāzina cikla ilgums: no pirmās menstruācijas dienas (asiņošana) līdz pēdējai dienai pirms nākamā menstruācijas sākuma (asiņošana). Jums vajadzētu zināt normālo (vidējo) pēdējo dažu ciklu ilgumu dienās. Pēc tam varat izmantot zemāk esošo tabulu, lai uzzinātu, kurā cikla dienā jums vajadzētu sākt lietot ovulācijas testus:

Cikla ilgums Cikla diena, kad jūs varat sākt lietot ovulācijas testus
21 diena 5. diena
22 dienas 6 diena
23 dienas 7. diena
24 dienas 8. diena
25 dienas 9. diena
26 dienas 10. diena
27 dienas 11. diena
28 dienas 12. diena
29 dienas 13. diena
30 dienas 14. diena
31 diena 15. diena
32 dienas 16. diena
33 dienas 17. diena
34 dienas 18. diena
35 dienas 19. diena
36 dienas 20. diena
37 dienas 21. diena
38 dienas 22. diena
39 dienas 23. diena

Lai uzzinātu savas auglīgās dienas, ir arī pieejama ovulācijas kalkulators. Bet tas tikai parāda iespējams ovulācijas datums un tāpēc nav tik precīzs kā ovulācijas testi.