Koncepcijas varbūtība

Iespējas palikt stāvoklī ir atkarīgas no tā, kurā cikla fāzē jūs šobrīd atrodaties. Varbūtība pastāvīgi mainās. Var teikt, ka katra diena ir svarīga, un katru dienu grūtniecības iestāšanās iespējas var būt atšķirīgas. Īsāk sakot, īstais laiks ir viena no vissvarīgākajām lietām, lai iestātos grūtniecība.

Mēnesī

Menstruācijas ir salauztas dzemdes oderes noņemšana no sievietes ķermeņa. Lielākajai daļai sieviešu tie ilgst 2–7 dienas. Apmēram 3. menstruācijas dienā paaugstinās hormona progesterona un estrogēna līmenis, palīdzot dzemdes oderei atjaunoties.

Cikla sākums tiek aprēķināts no pirmās menstruācijas dienas līdz pēdējai dienai pirms nākamās menstruācijas. Cikla pirmā diena ir pirmā diena, kad notiek menstruācijas.

4. dienā olšūnas sāk nobriest. Ja jūsu cikls ilgst apmēram 28 dienas, nobriedusi olšūna atstāj olnīcu (ti, ovulējas) apmēram cikla 14. dienā. Tāpēc menstruālā fāzē grūtniecības iestāšanās iespējas ir ļoti zemas. Ja vien jūsu cikls nav īss un ovulācija notiek agri.

Pēc menstruācijas - pirms ovulācijas

Ja plānojat grūtniecību, šis laiks mīlēties ir ļoti piemērots. Ieteicams mīlēties vismaz katru otro dienu. Atcerieties, ka sperma sievietes ķermenī (dzemdes kakla gļotas) saglabā dzīvotspēju līdz 5-6 dienām. Tas ievērojami pagarina auglības periodu - laiku, kad varat iestāties grūtniecība.

Cikla 7. dienā vai ap to parasti parādās maksts izdalījumi, kas ir nedaudz elastīgi. Dažu dienu laikā tie kļūst bālgani, krēmīgi izdalījumi. Tas ir pazīme, ka tuvojas ovulācija, un jūsu auglīgās dienas nav aiz kalniem.

Šajā cikla posmā izredzes iestāties grūtniecības stāvoklī ir augstas. Lai arī olšūna vēl nav nobriedusi, šajā periodā tomēr ieteicams regulāri mīlēties. Tas nodrošinās, ka nepalaidīsit garām ovulāciju.

Ovulācija: grūtniecības iestāšanās iespējas ir visaugstākās

Šī ir vissvarīgākā jūsu cikla sastāvdaļa - tūlīt pēc ovulācijas sievietes ķermenis ir gatavs grūtniecībai. Ovulācijas laikā ķermeņa temperatūra paaugstinās par aptuveni 0,2 grādiem. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka tas notiek, kad ovulācija jau notiek. Tāpēc mīlēties var jau par vēlu. Galu galā olšūna paliek dzīvotspējīga tikai 24 stundas pēc ovulācijas. Šeit ļoti noderīgi ir ovulācijas testi, kas nosaka ovulācijas datumu pirms tās iestāšanās. Ja Ovulācijas pārbaude pozitīvi, nākamajās 24-36 stundās vajadzētu mīlēties.

Šajā posmā ir vislielākās iespējas iestāties stāvoklī, ja jūs mīlat īstajā laikā. Vislabāk, ja spermatozoīdi nokļūst olvados dažas stundas pirms ovulācijas. Sekss katru otro dienu ir atzīts par tikpat efektīvu grūtniecības iestāšanā kā sekss katru dienu. Tāpēc nav nepieciešams mīlēties ar prāmi vienreiz dienā, ja vien jūs to patiešām nevēlaties.

Pēc ovulācijas

Šī cikla fāze ilgst 12-16 dienas. Pašlaik iespēja iestāties grūtniecība ir ļoti mazs.