Grūtniecības pazīmes

Vienkāršākais veids, kā pārbaudīt, vai esat stāvoklī, ir vingrot grūtniecības tests. Tomēr grūtnieces ķermenis sūta dažus mājienus, ka esat stāvoklī. Šajā rakstā aprakstītas tipiskākās un pamanāmākās grūtniecības pazīmes.

Katras sievietes ķermenis ir unikāls, un katra grūtniecība ir individuāla lieta. Grūtniecības pazīmes vai grūtniecība var būt atšķirīga ne tikai starp dažādām sievietēm, bet arī starp vienas un tās pašas sievietes dažādām grūtniecībām. Turklāt pirmās grūtniecības pazīmes parasti ļoti atgādina menstruācijas simptomus, tāpēc sievietes bieži vien tām nepievērš lielu uzmanību.

Asiņošana un sāpes vēderā

Dažas dienas pēc apaugļošanas olšūna apmetas dzemdes sienā. Tas var izraisīt pirmās grūtniecības pazīmes - asiņošanu un dažos gadījumos sāpes vēderā (apakšējā daļā). To sauc par implantāta asiņošanu, kuras laikā asinis izdalās daudz mazāk nekā parasti menstruāciju laikā. Tas var notikt 6-12 dienas pēc apaugļošanas. Sāpes vēdera lejasdaļā atgādina arī tās, kas novērotas menstruāciju laikā, taču tās arī nav tik spēcīgas un intensīvas.

Papildus asiņošanai bieži ir arī balti izdalījumi no maksts. Tā kā tūlīt pēc ieņemšanas maksts sienas šūnas sāk dalīties ātrāk, un šie izdalījumi veidojas. Šādas sekrēcijas var turpināties vēlāk grūtniecības laikā. Tās ir pilnīgi normāla un nekaitīga parādība. Tomēr, ja izdalījumi rada sliktu smaku, jūtaties niezoši, karsti, jums jāredz ārsts.

Krūts izmaiņas

Krūts izmaiņas ir vēl viena raksturīga iezīme grūtniecības sākumā. Sievietes ķermenī pēkšņi mainās hormonālais līdzsvars gandrīz tūlīt pēc ieņemšanas. Rezultātā krūtis var palielināties, kļūt jutīgas nedēļu vai divas pēc apaugļošanās. Dažām sievietēm zona ap sprauslām kļūst tumšāka. Atcerieties, ka organismam būs vajadzīgas dažas nedēļas, lai pielāgotos hormonu izmaiņām, un tad paaugstinātai krūšu jutībai un no tā izrietošajam diskomfortam vajadzētu pāriet.

Nogurums

Noguruma sajūta ir ļoti izplatīta jau no pašām pirmajām grūtniecības nedēļām. Šis simptoms parasti rodas jau aptuveni nedēļu pēc apaugļošanās. Kāpēc jūtaties noguris? Tiek uzskatīts, ka tā iemesls ir hormona progesterona līmeņa paaugstināšanās organismā, kā arī cukura līmeņa pazemināšanās asinīs, asinsspiediena pazemināšanās un asins ražošanas palielināšanās.

Ja nogurums patiešām ir saistīts ar grūtniecību, tad jums vajadzētu vairāk atpūsties. Ēdiet arī pārtiku, kurā ir daudz olbaltumvielu un dzelzs.

Slikta dūša

Rīta slimības ir viena no zināmākajām grūtniecības pazīmēm. Tomēr tas neskar visas sievietes. Sliktas dūšas cēloņi nav pilnībā skaidri, bet domājams, ka tos izraisa izmaiņas hormonālajā līdzsvarā. Kaut arī slikta dūša parasti rodas no rīta, dažādām sievietēm tas var notikt jebkurā diennakts laikā.

Arī dažas sievietes sāk izjust lielu vajadzību, vai tieši pretēji, ienīst noteiktus ēdienus. Pie tā ir vainīgi arī hormoni. Šis efekts var būt tik spēcīgs, ka agrāk ļoti iecienītie ēdieni var izraisīt nelabumu.

Dažreiz slikta dūša, nelabums vai izsalkums pēc noteiktām ēdienreizēm var ilgt visu grūtniecības laiku. Tomēr šīs grūtniecības pazīmes parasti izzūd 13–14 grūtniecības nedēļās. Jebkurā gadījumā jums jāievēro veselīgs, barojošs uzturs, lai jaunattīstības auglis saņemtu visu nepieciešamo. Par to varat konsultēties ar ārstu.

Kavēti periodi

Varbūt acīmredzamākā grūtniecības pazīme ir aizkavētais periods. Tas ir tad, kad sievietes parasti mēdz veikt grūtniecības testu. Tomēr menstruāciju kavēšanās ne vienmēr ir saistīta ar to, ka sieviete ir stāvoklī. Turklāt asiņošana, kā minēts iepriekš, var rasties arī grūtniecības laikā. Tāpēc jums jākonsultējas ar ārstu: kad asiņošana grūtniecības laikā ir pilnīgi normāla, un kad ir vērts uztraukties?

Arī citi faktori var izraisīt kavēšanos. Piemēram, straujš svara pieaugums vai zaudējums. Menstruāciju kavēšanās cēloņi var būt arī hormonu nelīdzsvarotība, nogurums, stress. Dažām sievietēm pēc kontracepcijas pārtraukšanas kādu laiku nav menstruāciju. Tomēr, ja mēnešreizes kavējas un rodas aizdomas, ka varat būt stāvoklī, vienkārši dariet to grūtniecības tests.

Citas grūtniecības pazīmes

Izmainīts hormonālais līdzsvars, iestājoties grūtniecei, rada arī vairāk simptomu:

  • Paaugstināta urinēšana
  • Aizcietējums
  • Garastāvokļa maiņas
  • Galvassāpes un muguras sāpes
  • Reibonis, ģībonis

Grūtniece var izjust visas šīs grūtniecības pazīmes vai tikai vienu vai divas. Ja kāds no šiem simptomiem sāk jūs uztraukties, konsultējieties ar ārstu par to, kā jūs varat tos mazināt.