Grūtniecības tests ir vienkāršākais veids, kā noskaidrot, vai esat stāvoklī. Dažas no vissvarīgākajām lietām grūtniecības testos.

Grūtniecības testi palīdz noskaidrot, vai sieviete ir stāvoklī vai nē. Tas parasti prasa dažas minūtes. Lielākā daļa šo testu darbojas pēc tāda paša principa: tie ir jutīgi pret urīnā esošo hormonu, ko sauc par grūtniecības hormonu hCG. Organismā šo hormonu sāk ražot, tiklīdz apaugļotā olšūna piestiprinās pie dzemdes sienas. Parasti tas notiek 6 dienas pēc apaugļošanas.

Pastāv divi galvenie grūtniecības testu veidi: urīns un asinis. Urīna testus var izmantot gan mājās, gan ārsta kabinetā. Lielākā daļa sieviešu šo metodi izvēlas vispirms, apmēram nedēļu pēc menstruācijas kavēšanās. Tomēr, lai iegūtu ticamus rezultātus, ir rūpīgi jāievēro norādījumi, kas pievienoti šiem testiem. Ja rezultāts ir pozitīvs (esat stāvoklī), jums jāredz ārsts, kurš apstiprina vai noliedz, ka esat stāvoklī.

Asins analīzes tiek izmantotas retāk, un tās var veikt ārsts. Šāda veida pārbaude, lai noteiktu, vai sieviete ir stāvoklī, var būt agrāk nekā urīna analīzes: apmēram 6-8 dienas pēc apaugļošanas.

Jums jāzina, ka visprecīzākais urīna testa rezultāts būs, ja nogaidīsit apmēram nedēļu pēc aizkavēta laika posma. Testu ieteicams veikt arī no rīta, kad piecelties, kad urīns ir viskoncentrētākais.

Mājās izmantotie urīna testi ir aptuveni 97 procenti. precizitāte. Asins analīzes ir vēl precīzākas.

Grūtniecības testus var iegādāties tiešsaistē īpašos veikalos vai aptiekās.