Cik ilgi notiek ovulācija?

Ovulācija ir olšūnas izeja no olnīcas uz olvadu. Cik ilgi notiek ovulācija, atšķirīgas ir ne tikai dažādas sievietes, bet arī vienas un tās pašas sievietes cikli. Ola saglabā dzīvotspēju līdz 48 stundām - šis laiks tiek attiecināts uz ovulāciju, tāpēc tiek uzskatīts, ka ovulācija ilgst 12-48 stundas. Cikla laikā sieviete tiek uzskatīta par auglīgu līdz 7 dienām (daži optimistiski pētījumi norāda līdz 10 dienām). Auglīgais periods ir daudz ilgāks nekā ovulācijas ilgums sakarā ar to, ka vīrieša sperma sievietes reproduktīvajā sistēmā ir dzīvotspējīga līdz 5 (dažos gadījumos pat nedaudz ilgāk) dienām.
Lai arī 7 auglīgās dienas var šķist diezgan ilgs periods, grūtniecības iestāšanās iespējas šī laika pēdējās dienās ir ļoti mazas. Vislabāk ir mīlēties 1-2 dienas pirms ovulācijas.

Kā zināt, kad notiks ovulācija?

Pozitīvs Ovulācijas pārbaude

Ovulācijas pārbaude ir visdrošākā ovulācijas pazīme. Tā kā ovulācija ir hormonu aktivitātes rezultāts, tieši hormona LH (luteinizējošā hormona) daudzuma palielināšanās, kas konstatēta ovulācijas testā, ir 36% garantija, ka ovulācija notiks nākamo 24 (72-XNUMX) stundu laikā (tas ir atkarīgs arī no tā, cik ilgi ovulācija ilgst). Ovulācijas testus parasti izmanto mājās, iegremdējot tos traukā ar urīnu vai vienkārši urinējot. Rezultāti ir skaidri pēc dažām minūtēm. Ja ir pozitīvs ovulācijas testa rezultāts, ieteicams mīlēties katru dienu vairākas dienas no šī brīža, sākot ar to pašu dienu.

Ķermeņa temperatūra

Iespējams, ka šī ir vispopulārākā un vienkāršākā ovulācijas noteikšanas metode. Lai to izdarītu, katru rītu pirms izkāpšanas no gultas jāizmēra ķermeņa temperatūra un tā jāatzīmē. Tā kā ķermeņa temperatūra ovulācijas laikā paaugstinās un kādu laiku paliek paaugstināta. Pēc dažiem periodiem jūs jau zināt temperatūras maiņas regularitāti un tādējādi varēsit vairāk vai mazāk paredzēt ovulāciju. Tiesa, šī metode nav pilnīgi precīza, un ķermeņa temperatūra norāda, ka ovulācija jau ir notikusi.

Izmaiņas dzemdes kakla gļotādā

Tuvojoties ovulācijai, mainās dzemdes kakla gļotāda: tā sabiezē, izdalījumi palielinās, un tie kļūst šķidrāki. Viņu krāsa parasti ir jēla olu baltā krāsā, un starp pirkstiem tā ir vismaz pāris collas. Ja esat piesardzīgs, jūs varēsit paredzēt ovulāciju pirms tās iestāšanās. Ja ovulācija nenotiek, dzemdes kakla sekrēcijas ir lipīgas, krēmveida konsistences vai tās vispār nav.

Paaugstināta tieksme pēc seksa

Izrādās, daba ir tik samudžināta, ka, lai mīlētos, visvairāk gribētos grūtniecību īstajā laikā. Pētījumi rāda, ka sievietes visvairāk vēlas mīlēties tieši tad, kad ir auglīgas. Sievietes libido palielinās apmēram pāris dienas pirms ovulācijas, kas ir tieši labākais laiks, lai mīlētos, lai paliktu stāvoklī. Ja jums ir stabilas, spēcīgas attiecības, ieteicams mīlēties bieži - katru dienu vai katru otro dienu, jūsu auglīgajās dienās.

Uzziniet ovulācijas datumu, izmantojot kalkulatoru >>

Dzemdes kakla stāvokļa izmaiņas

Tuvojoties ovulācijai, mainās ne tikai dzemdes kakla gļotāda, bet arī paša dzemdes kakla stāvoklis. Jūsu auglīgajās dienās tas paliek nedaudz augstāks, kļūst maigāks un atvērtāks. Protams, tas ne vienmēr ir viegli pamanāms.

Paaugstināta krūšu jutība

Lielākā daļa sieviešu piedzīvo, ka viņu krūtis kļūst jutīgākas tieši pirms ovulācijas vai tūlīt pēc ovulācijas. Tas ir saistīts ar hormonu darbību, kas sagatavo ķermeni grūtniecībai. Šī simptoma trūkums ir tāds, ka ne visām sievietēm jutīgums palielinās vienādi - citi to var vienkārši nepamanīt. Turklāt krūšu jutīgums var palielināties citu iemeslu dēļ.

Ja grūtniecība neizdodas pirmajā pārbaudes gadā, ieteicams sazināties auglības speciālisti.