Cik ilgi notiek ovulācija?

Ovulācija ilgst 12-48 stundas. Ovulācija ir olšūnas izeja no olnīcas uz olvadu. Ola saglabā dzīvotspēju līdz 48 stundām - šis laiks tiek attiecināts uz ovulāciju. Cik ilgi notiek ovulācija, dažādām sievietēm tas atšķiras ne tikai, bet arī vienai un tai pašai sievietei var atšķirties. Tiek pieņemts, ka sieviete cikla laikā paliek maksts līdz 7 dienām (daži optimistiski pētījumi norāda līdz 10 dienām). Auglīgais periods ir daudz ilgāks nekā ovulācijas ilgums sakarā ar to, ka vīrieša sperma sievietes reproduktīvajā sistēmā ir dzīvotspējīga līdz 5 (dažos gadījumos pat nedaudz ilgāk) dienām.
Lai arī 7 auglīgās dienas var šķist diezgan ilgs periods, grūtniecības iestāšanās iespējas šī laika pēdējās dienās ir ļoti mazas. Vislabāk ir mīlēties 1-2 dienas pirms ovulācijas.

Grūtniecības testi

Kā zināt, kad notiks ovulācija?

Pozitīvs Ovulācijas pārbaude

Šī ir visuzticamākā ovulācijas pazīme. Tā kā ovulācija ir hormonu aktivitātes rezultāts, tieši ovulācijas testā atklātais hormona LH līmeņa pieaugums ir 36 procentu garantija, ka ovulācija notiks nākamo 24 (72-XNUMX) stundu laikā. Ovulācijas testus parasti izmanto mājās, iegremdējot tos traukā ar urīnu vai vienkārši urinējot. Rezultāti ir skaidri pēc dažām minūtēm.

Ķermeņa temperatūra

Iespējams, ka šī ir vispopulārākā ovulācijas noteikšanas metode. Lai to izdarītu, katru rītu pirms izkāpšanas no gultas vajadzētu izmērīt ķermeņa temperatūru un to atzīmēt. Tā kā ķermeņa temperatūra ovulācijas laikā paaugstinās un kādu laiku paliek paaugstināta. Pēc dažiem periodiem jūs jau zināt temperatūras maiņas regularitāti un tādējādi varēsit vairāk vai mazāk paredzēt ovulāciju. Tiesa, šī metode nav pilnīgi precīza, un ķermeņa temperatūra norāda, ka ovulācija jau ir notikusi.

Izmaiņas dzemdes kakla gļotādā

Tuvojoties ovulācijai, mainās dzemdes kakla gļotāda: tā sabiezē, izdalījumi palielinās, un tie kļūst šķidrāki. Viņu krāsa parasti ir jēla olu baltā krāsā, un starp pirkstiem tā ir vismaz pāris collas. Ja esat piesardzīgs, jūs varēsit paredzēt ovulāciju pirms tās iestāšanās. Ja ovulācija nenotiek, dzemdes kakla sekrēcijas ir lipīgas, krēmveida konsistences vai tās vispār nav.

Paaugstināta tieksme pēc seksa

Izrādās, daba ir tik samudžināta, ka mīlēties visvairāk gribētos iestāties grūtniecība īstajā laikā. Pētījumi rāda, ka sievietes visvairāk vēlas mīlēties tieši tad, kad ir auglīgas. Sievietes libido palielinās apmēram pāris dienas pirms ovulācijas, kas ir tieši labākais laiks, kad mīlēties, lai iestātos grūtniecība.

Uzziniet ovulācijas datumu, izmantojot izklājlapu >>

Dzemdes kakla stāvokļa izmaiņas

Tuvojoties ovulācijai, mainās ne tikai dzemdes kakla gļotāda, bet arī paša dzemdes kakla stāvoklis. Jūsu auglīgajās dienās tas ir nedaudz augstāks, tas kļūst maigāks un atvērtāks.

Paaugstināta krūšu jutība

Lielākā daļa sieviešu piedzīvo, ka viņu krūtis kļūst jutīgākas tieši pirms ovulācijas vai tūlīt pēc tās. Tas ir saistīts ar hormonu darbību, kas sagatavo ķermeni grūtniecībai.