Grūtniecības pazīmes otrajā nedēļā

Grūtniecības pazīmes ir gandrīz nemanāmas arī otrajā nedēļā, tāpat kā pirmajā. Lieta ir tāda, ka otro grūtniecības nedēļu skaita no pēdējās menstruācijas pirmās dienas. Citiem vārdiem sakot, sieviete iestājas grūtniecība tikai otrās nedēļas beigās - trešās nedēļas sākumā.

Šāds formāls un ne pilnīgi pareizs aprēķins tiek piemērots ērtībai un precizitātei. Galu galā pēdējā menstruācijas pirmā diena parasti ir precīzi zināma, un koncepcijas datumu praktiski nav iespējams noteikt. Tāpēc ir daudz vieglāk noteikt paredzamo dzimšanas datumu, par izejas punktu izmantojot sievietes pēdējās menstruācijas pirmo dienu.

Grūtniecības pazīmes otrajā nedēļā

Ja menstruālais cikls ilgst 28 dienas, ovulācijai jānotiek ap cikla 14. dienu. Tas nozīmē, ka viena no olnīcām, kas nogatavojusies olnīcās, izlauzīsies no folikula un nonāks olvados. Ja jūs mīlējāties īstajā laikā, mēslošana notiks nākamo 24 stundu laikā pēc ovulācijas.

3-4 dienu ceļojuma laikā no olvadiem uz dzemdi apaugļota olšūna (saukta par zigotu) sadalīsies 16 identiskās šūnās un kļūs līdzīga zīdkoka augļi (daudz. Morus). Šīs līdzības dēļ zigotu, kas nonāk dzemdē, sauc par morulu.

Pēc dienas vai divām niecīga šūnu bumbiņa, ko sauc par blastocistu, sāks grimt dzemdes audos un turpinās augt un attīstīties. Šīs bumbiņas iekšējā šūnu masa galu galā kļūs par embriju, bet ārējā šūna - par placentu (orgāns, caur kuru mazulis saņem skābekli un barības vielas un caur kuru tiek izvadītas nevajadzīgas vielas). Apaugļotas olšūnas (blastocistas) piestiprināšanu pie dzemdes sienas sauc par implantāciju.

Šīs nedēļas uzmanības centrā ir ovulācija. Ja plānojat grūtniecību, ovulācijas datums, iespējams, ir vissvarīgākais faktors, lai noteiktu grūtniecības panākumus vai neveiksmes. Galu galā olšūna paliek dzīvotspējīga tikai pēc ovulācijas tikai 12-24 stundas, un sperma sieviešu reproduktīvajā sistēmā paliek dzīvotspējīga ne ilgāk kā 5-6 dienas. Ja šie periodi pārklājas, grūtniecības iestāšanās iespējas ir diezgan augstas.

Lai tas notiktu, jums vajadzētu mīlēties ne vēlāk kā 72 stundas pirms ovulācijas un ne vēlāk kā 24 stundas pēc tās. Parasti vislabāk ir nodarboties ar seksu pirms ovulācijas, jo olšūna ir ļoti īsa. Ja auglīgo dienu laikā mīlēsities vismaz reizi divās dienās, grūtniecības iestāšanās iespējas būs lielas.

Ja vēlaties maksimāli palielināt grūtniecības iestāšanās iespējas, jums jāzina precīzs ovulācijas datums. Tas palīdzēs ovulācijas testi, vai ovulācijas kalkulators.