Auglība

Auglība ir spēja radīt pēcnācējus. Ja gan sieviete, gan vīrietis ir auglīgi, viņiem nevajadzētu būt grūtībām ieņemt bērnu. Pietiek mīlēties bez piesardzības pasākumiem, un parasti sieviete grūtniecības laikā iestājas gada laikā. Ja pirmajā pārbaudes gadā tas neizdodas, jākonsultējas ar auglības speciālistiem. Šajā rakstā mēs sniedzam ekspertu padomus, kā palielināt auglību un tādējādi pēc iespējas ātrāk noķert stārķus!

Ķermeņa masa

Gan nepietiekamais, gan liekais svars var ievērojami apgrūtināt grūtniecību. Diemžēl šis faktors bieži tiek pilnībā ignorēts, lai gan tā nozīme jau sen tiek apšaubīta. Pētījumi liecina, ka sievietes ar lieko svaru (saskaņā ar ķermeņa masas indekss ĶMI> 25) iestājās grūtniecība divreiz ilgāk nekā sievietes ar normālu ķermeņa svaru (ĶMI 18,5-24,9). Tomēr vēl sliktāk, ja svars ir pārāk mazs (ĶMI <19). Šādas sievietes grūtniecības laikā iestājas četras reizes ilgāk nekā sievietes ar normālu ķermeņa svaru! Tādēļ, pirms mēģināt iedomāties, jums vajadzētu mēģināt saglabāt ķermeņa svaru normālā diapazonā.

Vīriešu auglība

Lai arī dominē uzskats, ka vaļīgas biksītes ir labākas nekā zeķubikses, to nav apstiprinājis neviens pētījums. Tomēr viena lieta, kas var ietekmēt spermas kvalitāti, ir siltums. Ja sēkliniekus ilgstoši tur augstā temperatūrā, daži pētījumi liecina, ka spermas kvalitāte var pasliktināties. Piemēram, ikdienas garas karstas vannas, saunas var samazināt sievietes apaugļošanas iespējas. Tādēļ vīriešiem jāizvairās no šo prieku izmantošanas pārāk bieži grūtniecības laikā.

Lai gan ir pretrunīgi vērtējumi par klēpjdatoru izmantošanu (paturot tos uz ceļa) un mobilo tālruņu glabāšanu bikšu priekšējā kabatā, daži eksperti uzskata, ka šīs ierīces ilgtermiņā var pasliktināt cilvēka auglību.i. Tāpēc visu dusmu dēļ, mēģinot iedomāties, būtu jāapsver arī šo ierīču lietošana.

Šķidruma uzņemšana

Pārāk daudz kafijas un alkohola var samazināt sievietes auglību. Eksperti saka, ka vairāk nekā 5 tases kafijas dienā (kas ir vairāk nekā 500 mg kofeīna) var izraisīt pazeminātu auglību. Mērens kafijas patēriņš neietekmē auglību. Tāpēc, ja jūs patērējat līdz 200–250 mg kofeīna dienā, nav jāuzmanās.

Ciktāl tas attiecas uz alkohola limitu, situācija nav tik skaidra. Šeit atkal vajadzētu patērēt mērenībā, glāze vīna laiku pa laikam nedrīkst negatīvi ietekmēt jūsu iespējas iestāties grūtniecības laikā. Tomēr grūtniecības laikā ir pilnībā jāatsakās no alkohola, pretējā gadījumā auglis var tikt neatgriezeniski bojāts.

Smēķēšana

Tabaka pasliktina gan vīriešu, gan sieviešu auglību. Sievietes gadījumā smēķēšana samazina dzemdes gatavību uzņemt olu. Vīriešiem tabaka var ne tikai kaitēt spermas kvalitātei, bet arī sabojāt DNS spermā. Un tas var izraisīt traģiskas sekas nedzimušam bērniņam.

Auglīgās dienas (ovulācija)

To parasti sauc par auglības logu: to parasti sauc par apmēram 6 dienu periodu, kas beidzas ar ovulāciju. Grūtniecība ir visreālākā trīs dienu laikā pirms ovulācijas. Daži pāri pieļauj kļūdu mīlot ap ovulāciju vai pēc tās. Pirms ovulācijas jums vajadzētu mīlēties. Uzziniet, kad sievietes ķermenis veiks ovulāciju, to var izmantot auglīgo dienu kalkulators, vai vēl labāk izmantot ovulācijas testi.

Sekss

Daži pāri uzskata, ka atturēšanās kādu laiku uzlabos spermas kvalitāti un tādējādi palielinās grūtniecības iestāšanās iespējas. Tas nav taisnība - tāda sperma uzkrāšanās ļoti maz ietekmē spermas kvalitāti. Bieži tiek domāts arī par to, ka pārāk biežs sekss var pasliktināt spermas kvalitāti. Tomēr pētījumi liecina, ka jūs varat mīlēties gan katru dienu, gan katru otro dienu - abos gadījumos grūtniecības panākumi būtībā ir vienādi.

Smērvielas

Bieži mīlošs, var būt izdevīgi izmantot lubrikantu. Ārsti pret to neiebilst, taču jāizvērtē izvēle. Daži smērvielas var samazināt grūtniecības iestāšanās iespēju, tāpēc pārliecinieties, ka jūsu izmantotā smērviela nesatur spermicīdus (spermu iznīcinošus) savienojumus. Jāizvairās no smērvielām, kurās ir daudz ūdens, jo tās samazina spermatozoīdu kustību.

Pesticīdi un citas bīstamas vielas

Kontakts ar pesticīdiem, īpaši ar lauksaimniecībā izmantojamiem pesticīdiem, var mazināt sieviešu un vīriešu auglību. Daži tīrīšanas līdzekļi, printeros izmantotie savienojumi utt. Var pasliktināt sievietes auglību. Labs padoms būtu vienkārši izvairīties no jebkāda kontakta ar vielām, par kurām neesat pārliecināts.