Es gribu mīlēties: kāpēc?

Visbiežāk tiek apspriesta nevēlēšanās mīlēties, bet vēlme mīlēties tiek apspriesta daudz retāk. Patiešām, kāpēc jūs vēlaties mīlēties un ko darīt? Skaidrs ir viens - vēlme mīlēties ir pilnīgi veselīga un dabiska.

Kāpēc jūs vēlaties seksu?

Vēlmi mīlēties zinātniski sauc par libido. Libido ir ļoti individuāls, un pat vienam un tam pašam cilvēkam tas nav nemainīgs. Vēlmei mīlēties ir daudz iemeslu. Pirmkārt, tas ir fiziskie faktori: mīlēšanās ir jautra, tā atbrīvo stresu, ir laba fiziskā slodze. Nepieredzējušiem vai nepieredzējušiem cilvēkiem seksuālajā dzīvē ir kārdinājums izmēģināt seksu, kļūt pieredzējušākiem. Iespējams, ka vissvarīgākais fiziskais iemesls mīlēties ir vēlme pēc konkrēta cilvēka.

Mīlestība ir vēlama arī kādam mērķim: iegūt bērnu, iegūt popularitāti vai vēlmi atriebties (piemēram, par neticību). Pēdējie divi iemesli ir emocionālāki, un tiem var būt negatīvas sekas. Šādos gadījumos labāk ir kontrolēt sevi un atturēties no seksa.

Emocionāli iemesli mīlēties var būt mīlestība, saistības (laulība) vai vēlme pateikties.

Bieži vien jūs vēlaties mīlēties, jūtoties nedroši. Piemēram, pašapziņas palielināšana, mēģinot atturēt partneri no seksa ar citiem, vai arī izjūtot partnera spiedienu mīlēties.

Ko darīt, ja es gribu mīlēties?

Kad tiek jautāts: "Ko darīt, ja es gribu mīlēties?", Ir svarīgi rūpīgi pārdomāt cēloņus un sekas. Ja jūs vienkārši vēlaties atriebties vai palielināt savu popularitāti (sociālo statusu), labāk atturēties. Nav arī ieteicams bieži mainīt savus seksuālos partnerus - tas ievērojami palielinās infekcijas risku seksuāli transmisīvās slimības. Mīlētājam ir svarīgi lietot kontracepcijas līdzekļus, lai novērstu neplānotu grūtniecību un slimības. Protams, ja jūs vēlaties ģimenes pieaugumu kopā ar savu pastāvīgo partneri, jums ir jāmīl mīlestība bez drošības pasākumiem.

Vairumā gadījumu mīlēties ir normāli un veselīgi, ja to vēlas abi partneri. Tāpēc, ja vēlaties mīlēties, neaprobežojieties un atrodiet īsto partneri.